سوله سبک

سوله سبک

سوله سبک

سوله سبک : سوله یکی از انواع سازه ها می باشد که از دیگر سازه ها نیز بزرگ تر و گسترده تر بوده و برای مکان های وسیع از ان استفاده می شود. سازه سوله با دیگر سازه متفاوت است چرا که دارای دهانه ای بسیار بزرگ است و تیر ها و ستون های ان دارای ابعاد وسیع و گسترده ای می باشد به طوری که در پروفیل های ان از تیر ورق استفاده می شود.

نصب سوله سبک

برای تهیه و ساختن یک سوله می بایست قسمت های مختلف به یک دیگر اتصال زده شود. این در صورتی است که این قسمت ها به وسیله ی پیچ و مهره به یکدیگر متصل می شوند. قطعات سوله معمولا در کارخانه های ساخت بالا ساخته می شود. این امر سبب می شود تا ساخت سوله ها تنها چند روز به طول انجامیده و صرفه جویی فراوانی در مورد وقت و هزینه ایجاد شود و در کمترین مدت سوله مهیا می شود.

طراحی سوله سبک

طراحی سوله یک امر بسیار مهم و حیاتی می باشد. در طراحی سوله می بایست افرادی متخصص وجود داشته باشد تا بتوانند به صورت دقیقی این کار را به انجام برسانند. در صورتی که در طراحی سوله فرد اندکی بی توجهی و یا سهل انگاری نماید علاوه بر از دست دادن وقت و هزینه ممکن است خسارات جبران نا پذیری را به جای گذارد. طراحی سوله به صورت زیر است:

 1. بارگذاری برای بار مرده همانند برف
 2. بارگذاری جانبی شامل باد و یا زلزله
 3. بارگذاری جرثقیل برای سوله مورد نظر
 4. ضریب منطقه ای و رفتار و اهمیت برای سوله مورد نظر
 5. ارتفاع سوله و دیوار
 6. ابعاد دهانه و طول سوله
 7. شمار قاب های طولی سوله
 8. درز های قطع کننده
 9. ضریب طول موثر محاسبه گردد.
 10. درصد مورد نظر شیب سقف
 11. پوشش مورد نظر که ساندویچ پنل و یا ورق گالوانیزه و یا توری مرغی باشد.
 12. نوع زمین منطقه و تنش مجاز خاک
 13. طراحی اتصالات و بیس پلیت
 14. طراحی تیر جرثقیل
 15. طراحی پرلین ها که به وسیله نرم افزار صورت می گیرد.
 16. طراحی میل مهار ها
 17. ارائه ی یک طرح که دارای دورریز ورق باشد.
 18. ارائه ی دفترچه ی مربوط به محاسبات
خرید سوله سبک, ساخت سوله سبک, سوله, سوله سازی سبک, سوله سبک, هزینه سوله سبک

سوله سبک :

 • سوله سبک چه نوع سوله ای است و چه مزایایی دارد ؟

سوله ها بر اساس وزن به دو دسته تقسیم می شوند :

 • سوله های سبک
 • سوله های سنگین

سوله های سبک با بهره گیری از تکنیک های سبک سازی سوله ساخته می شوند سازندگان همواره به دنبال این هستند تا سازه ها را با وزن سبک و پایین تولید کنند تا با تولید سوله های سنگین وقت و سرمایه خود را به هدر ندهند .

سوله های سبک وزن را می توان در تمامی موارد به کار گرفت , این سوله ها همواره به دلیل قابلیت هایی که نسبت به سوله های سنگین وزن دارند مورد استفاده قرار گرفته اند .

خصوصیات سوله سبک :

 • سرعت بالای ساخت این سوله ها
 • قیمت به صرفه این سوله ها
 • مقاومت و امنیت بالای این سوله ها
 • پایین بودن هزینه های حمل و نصب سوله

سوله سبک خرپایی :

یکی از سوله هایی که به عنوان سوله سبک وزن شناخته شده است سوله خرپایی است , در این سوله ها با کاهش چشمگیر وزن قیمت و هزینه ها نیز کاهش یافته که قابلیتی ویژه برای سوله های خرپایی محسوب می شود . درحال حاضر درصد بالایی از روش های ساخت سوله ها را روش های خرپایی به خود اختصاص داده اند که با توجه به امکانات جدید ساخت سازه , سازه هایی ایمن , مقاوم و سبک طراحی , تولید و در اختیار مشتریان قرار داده می شود . به منظور افزایش مزایای یک سوله  وزن آن را کاهش می دهند .

این سازه ها با دهانه های بسیار بزرگی به جهت مصارفی از قبیل : سوله های ورزشی , انبارها , سوله های کشاورزی و دامداری و مرغداری ها ,تعمیرگاه های هواپیما ها و ماشین های سنگین و سبک , پارکینگ ها , ساختمان های صنعتی و کشتی سازی ها , موارد نظامی از قبیل کمپ ها و انبارهای تجهیزات و… مورد استفاده قرار می گیرند .

خرید و فروش سوله

انواع سوله, سوله, سوله خرپایی, سوله سبک خرپایی, سوله های خرپایی, مزایای سوله خرپایی, مزایای سوله سبک
بدون نظر

ارسال دیدگاه